Späť

Niet nad dobre naladené a vyspinkané dieťa.

Či už sa jedná o malé bábätko, alebo dieťa staršie, každý rodič vie aké je to keď sa Vaše dieťa dobre nevyspí a veľakrát i vy s ním. Dôvodov môže byť viacero, rôzne vývojové etapy dieťatka, tlačiace zúbky, choroba, odlúčenie... Mnohokrát je to len určitý moment, ktorý prejde sám od seba. Ale zlý spánok dieťaťa môže byť i signálom používania nevhodného vankúša, či paplóna. Aký teda vybrať? Prečítajte si bližšie v našom príspevku.

Niet nad dobre naladené a vyspinkané dieťa.

Kedy je vhodné bábätku zaobstarať vankúš?

Netreba zabúdať na to že ideálna miestnosť pre detský spánok by mala byť tmavá, pokojná, s teplotou medzi 18-22 stupňov. Deti by mali spať na rovnom tvrdom povrchu, ktorý je pokrytý matracom určeným pre detské postieľky, nie príliš vysokým a mäkkým.
Novorodenci a dojčatá vankúš k zdravému spánku nepotrebujú. Bábätká by sa mali pokladať na chrbátik alebo nabok. V prípade, že dieťatko obľubuje polohu na brušku je vankúš úplne vylúčený.
Pre správny vývoj chrbtice nie je nutné používať vankúš do dvoch až troch rokov veku dieťaťa. S výmenou detskej postieľky za väčšiu posteľ, nastáva ideálny čas zaobstarať aj detský vankúš.
Na trhu sú v ponuke rôzne rozmery detských vankúšov. Od menších - 40 x 40 cm, 40 × 60 cm, 50 x 70 cm, až po bežné rozmery 70 × 90 cm. Áčko ponúka vankúše o rozmeroch 40 x 60, 50 x 70 pre menšie deti a štandardnú veľkosť 70 x 90 pre väčšie deti .
Pre správny vývoj chrbtice je dôležitá najmä výška vankúša. V ponuke máme vankúšiky od výšky 3- 6 cm v rozmere 50 x 70 cm. 
Ideálny vankúš pre staršie deti je taký, v ktorom sa dá regulovať množstvo výplne podľa individuálnych potrieb vďaka zipsu na vankúši.

 

Výplň a povrch vankúša

Ako výplň sa v súčasnosti používajú špeciálne duté vlákna, ktoré sú vhodné pre alergikov. Mnohé vankúše a periny sú antimikrobiálne, protiroztočové vďaka použitej bioaktívnej výplni. Napr. duté konjugované vlákno vo forme vločiek zaručuje pružnosť a tvarovú stálosť vankúša. Dôležité je i použitie vrchného materiálu, z ktorého je vankúš ušitý. Ako napríklad 100% bavlna, mikrovlákno, 100% lyocel/Tencel® a materiály vhodné aj pre alergikov, ktoré nespôsobujú a ani nezhoršujú alergie, či redukujú nepríjemné pachy.
Doprajte Vašim najmenším pohodlný spánok s kvalitnými a zdraviu nezávadnými vankúšmi s ergonomickým tvarom.

Detský vankúš Antimibrobial | Áčko.sk Detský vankúš Medica | Áčko.sk Detský vankúš Asthma | Áčko.sk

 

 

Detské paplóny


Rovnako ako detské vankúše, aj paplóny pre deti sa robia v niekoľkých rozmeroch. Veľkosť periny prispôsobte nielen veľkosti dieťaťa, ale aj veľkosti jeho postele. Výplňové a vonkajšie materiály sú podobné ako pri vankúšoch. Väčšinou (najmä pri štandardných veľkých rozmeroch) sa predávajú v setoch, ale je možné si zakúpiť jednotlivo vankúš i perinu podľa vlastných požiadaviek a nárokov.
Do detských postieľok sú vhodné paplóny veľkosti : 100 x 135 cm. Pre väčšie deti je možné zvoliť dospelú veľkosť 140 × 200 cm.
Paplóny sa ďalej delia podľa stupňa hrejivosti vhodného pre určité ročné obdobie. Hrejivosť uvádzame podľa gramáže množstva výplne v g na m2. Zlatou strednou cestou sú paplóny celoročné.

        Detský paplón Antibakterial | Áčko.skDetský paplón Antistress | Áčko.skDetský paplón Asthma | Áčko.skDetský paplón Medica | Áčko.sk

 

 

Správna starostlivosť o paplóny a vankúše


Veľmi dôležité je vetranie a minimálne raz do roka vykonať čistenie paplóna a vankúša. V domácom prostredí je pre pranie v práčke odporúčaná teplota prania 60°C. Bežné mechanické pôsobenie, plákanie a odstreďovanie tiež nie sú problém.
Alebo môžete paplóny a vankúše zveriť do rúk odborníkom a nechať ich profesionálne vyčistiť.

 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Na poskytovanie služieb využívame cookies. Prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií