100% Organické obliečky Botanica - z drevenej buničiny

6 položiek

Obliečky vyrobené z prírodného celulózového vlákna TENCEL™ Lyocell s výťažkom z eukalyptusu. Neodolateľne hebké.

Čítaj viac...

Je to látka vyrobená z celulózy z dreva - presnejšie eukalyptových stromov. Namiesto toho, aby boli tkané z vlákien z bavlny, sa vlákna Tencel vytvárajú z buničiny z eukalyptového dreva. Táto buničina je rozpustená a spriadaná na vlákna, ktoré sú navzájom tkané, aby vytvorili extrémne silnú, ale hladkú tkaninu. 

Tencel sa zvyčajne získava z obnoviteľných eukalyptov. Výroba tkaniny z drevnej buničiny je niekedy efektívnejšia ako výroba bavlníkových rastlín. Pestovanie týchto eukalyptových stromov dbá na ochranu životného prostredia, čím sa znižuje potreba pesticídov a zavlažovania. Na výrobu Tencelu je potrebné veľmi malé množstvo vody. 

Tencel sa vyrába v uzavretej slučke. V tomto prípade sa voľné vlákna recyklujú späť do materiálu, čo znamená, že pri výrobe tkanín ide o veľmi malý odpad.

Tencel je vyrobený z veľmi malých vlákien, ktoré sú hydrofilné - doslova „milujúce vodu". To znamená, že absorbuje vlhkosť od pokožky.

Obliečky Botanica / Áčko.sk                                          Botanica / Áčko.sk                    Tencel / Áčko.sk

Zobraziť:
This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.