Farba:

Vzor:

Materiál:

Rozmer:

100% Naturálne obliečky Botanica - z buničiny eukalyptusu

10 položiek

Obliečky z dreva vyrobené z prírodného celulózového vlákna TENCEL™ Lyocell s výťažkom z eukalyptusu. Neodolateľne hebké.

Čítaj viac...

Obliečky z dreva | acko.sk

Je to látka vyrobená z celulózy z dreva - presnejšie eukalyptových stromov. Namiesto toho, aby boli tkané z vlákien z bavlny, sa vlákna Tencel vytvárajú z buničiny z eukalyptového dreva. Táto buničina je rozpustená a spriadaná na vlákna, ktoré sú navzájom tkané, aby vytvorili extrémne silnú, ale hladkú tkaninu. 

Tencel sa zvyčajne získava z obnoviteľných eukalyptov. Výroba tkaniny z drevnej buničiny je niekedy efektívnejšia ako výroba bavlníkových rastlín. Pestovanie týchto eukalyptových stromov dbá na ochranu životného prostredia, čím sa znižuje potreba pesticídov a zavlažovania. Na výrobu Tencelu je potrebné veľmi malé množstvo vody. 

Tencel sa vyrába v uzavretej slučke. V tomto prípade sa voľné vlákna recyklujú späť do materiálu, čo znamená, že pri výrobe tkanín ide o veľmi malý odpad.

Tencel je vyrobený z veľmi malých vlákien, ktoré sú hydrofilné - doslova „milujúce vodu". To znamená, že absorbuje vlhkosť od pokožky.

                                          Botanica / Áčko.sk                    Tencel / Áčko.sk

Zobraziť:
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Na poskytovanie služieb využívame cookies. Prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií