Menu

Obliečky a návliečky do každej spálne

468 položiek

 • Obliečky Perkal PAISLEY 42 € 10%

  BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal PAISLEY

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou farebných vzorov na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký sneho-biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal PRIMAVERA 42 € 10%

  BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal PRIMAVERA

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou pestrofarebných kvetov na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký sneho-biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Vypredané

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal RAVENA Orange 42 € 10%

  BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal RAVENA Orange

  Jemnučké obliečky zo 100% bavlny s potlačou pestrých akvarelových kvetín na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal SORRENTO Olive 42 € 10%

  BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal SORRENTO Olive

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou zelených línií na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký sneho-biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal SORRENTO Honey 42 € 10%

  NOVINKA BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal SORRENTO Honey

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou zlatistých línií na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký sneho-biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal SORRENTO Black 42 € 10%

  NOVINKA BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal SORRENTO Black

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou čiernych línií na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký sneho-biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal RIMINI Olive 42 € 10%

  BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal RIMINI Olive

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou zelených olivových listov na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký sneho-biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal RIMINI Black 42 € 10%

  BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal RIMINI Black

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou čiernych olivových listov na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký sneho-biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal RIMINI Honey 42 € 10%

  BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal RIMINI Honey

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou zlatistých olivových listov na krémovom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký krémový perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal RAVENA Lila 42 € 10%

  NOVINKA BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal RAVENA Lila

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou pestrých akvarelových kvetín na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal RAVENA Aqua 42 € 10%

  NOVINKA BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal RAVENA Aqua

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou pestrých akvarelových kvetín na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky Perkal MESSINA 42 € 10%

  NOVINKA BAVLNENÝ PERKÁL Jemne chladivý dotyk

  Obliečky Perkal MESSINA

  Perkalové obliečky zo 100% bavlny s potlačou elegantného geometricko-florálneho motívu na bielom podklade. Zadnú stranu tvorí jemnučký biely perkal, ktorý Vám dopraje dokonalý spánok pod prírodným bavlneným vláknom.

  Skladom

  37,80 €

  42 € Zľava 10%

 • Obliečky SATÉN Mallorca

  Obliečky z bavlneného saténu s potlačou hnedých palmových listov na snehovo bielom podklade predstavujú dokonalú kombináciu elegancie a pohodlia.

  Skladom

  46,90 €

 • Obliečky SATÉN Vigo

  Obliečky s potlačou nádherných lúčnych kvetín v akvarelovom prevedení na bielom podklade. Prémiový materiál s kvalitnou potlačou v kombinácii s praktickým zipsom tvoria obliečky, ktoré si zamilujete.

  Skladom

  46,90 €

 • Obliečky SATÉN Andalúzia

  Obliečky z bavlneného saténu s potlačou akvarelových ruží na svetlo sivom podklade prinášajú do vašej spálne jemnosť a eleganciu.

  Skladom

  46,90 €

Ako sa postarať o kvalitný spánok? Nie vždy je to len o matraci! V posteli trávime tretinu života, preto by sme si mali vedieť dopriať. Začneme vhodným výberom postele, roštumatraca, potom si premyslíme materiálové prevedenie vankúša paplóna, a keď už poznáme ich rozmery, prispôsobíme im výber posteľných obliečok. Prečo je dôležité vybrať si správne? Posteľ je srdcom spálne. Čím pôsobí pohodlnejšie a luxusnejšie, tým viac nás to do nej ťahá a stáva sa naším útočiskom. Vo vlastnej posteli by sme mali nájsť ten najlepší relax. Vhodne zvolené posteľné obliečky nás potešia svojím dizajnom, pretože ozdobia posteľ aj celú spálňu. Sú tiež príjemné na dotyk a perinám sedia ako uliate. Ak sa nám podarí nájsť posteľné obliečky, ktoré vyhovejú našim prísnym požiadavkám, ráno sa budeme zobúdzať so širokým úsmevom na tvári.

Voľba správneho materiálu posteľných obliečok

Nič sa nevyrovná pocitu, keď si ľahneme do mäkkých a voňavých perín. No kým niekomu vyhovuje hrejivosť flanelových obliečok, iný dáva prednosť klasickým bavlneným obliečkam alebo ľahko udržiavateľným krepovým obliečkam. Ak si chcete dopriať naozajstný luxus, doprajte si jemné saténové obliečky alebo pohodlné damaškové obliečky. Každý má právo vybrať si materiál, pod ktorým sa mu bude spať príjemne v akomkoľvek ročnom období a ktorý mu bude vyhovovať aj z hľadiska údržby. Mäkučké flanelové obliečky sú typické svojou strapatosťou. Takto upravená bavlna vynikajúco hreje obzvlášť v zime. Krepové obliečky pokrčeného vzhľadu vyrobené z bavlny dodajú spálni sviežosť a oceníte ich v každom ročnom období. Máte radi klasiku? Obliečky zo 100 % bavlny sú husto tkané, garantujú vám vysokú trvácnosť a farebnú stálosť aj pri častom praní a žehlení. Ľahučké a jemné obliečky z mikrovlákna zaujmú jednoduchou údržbou. Polyesterové vlákna boli spracované tak, aby ste spali ako v obláčiku. Materiál posteľných obliečok sa tiež postará o štýlové stvárnenie spálne. Saténové a damaškové obliečky vďaka svojmu lesklému povrchu dodajú spálni luxusný a elegantný nádych, a tak už nejde len o obyčajný bytový textil, ale o prostriedok, ktorým druhých presviedčate o svojom vycibrenom vkuse.

Motívy a dizajny posteľných obliečok

Okrem materiálového prevedenia posteľných obliečok sa nechajte ovplyvniť aj ich dizajnom, veď aj ten sa podieľa na konečnom štýlovom stvárnení vašej spálne. Ak je vaša spálňa zariadená v modernom duchu, budú sa do nej hodiť obliečky s potlačou zvieratšportové obliečky alebo obliečky s metropolami. Tradične vybavené spálne, ale aj tie, ktoré očaril vidiecky štýl, sa môžu popýšiť obliečkami s motívmi srdiečok či s klasickými károvanými, bodkovanými alebo pásikavými obliečkami. Nadčasové obliečky s kvetinovou potlačou dodajú sviežosť akémukoľvek priestoru. Alternatívou sú obliečky s folklórnym vzorom, ktoré sú obzvlášť vhodné do víkendových chalúp a priestorov, v ktorých dominujú ľudové motívy. Nielen najmenších poteší naša ponuka 3D obliečok a obliečok s motívom zvierat. Nájdete tu kone, mačky, sovy, jelene, psíkov, ale aj tradičné obliečky s detskými motívmi. Pestrá paleta motívov a dizajnov vám umožní vybrať si spálňový textil na mieru.

Farby posteľných obliečok

U nás nájdete posteľné obliečky v rôznych rozmeroch, materiáloch, farbách alebo motívoch. Ak nemáte radi vzorované obliečky, prezrite si našu ponuku jednofarebných posteľných obliečok. Nájdete tu množstvo nadčasových odtieňov, ktoré sa vám budú páčiť dnes aj o pár rokov a zapadnú do vašej spálne, aj keď si prejde viacerými rekonštrukciami. Kvalitné posteľné obliečky vydržia veľa rokov, stanú sa svedkami všetkých vašich vrtochov, či zmeníte štýl nábytku, alebo farbu na stenách. Farby a motívy na textíliách vo veľkom ovplyvňujú našu náladu, preto je dôležité vybrať si správne. Svieža žltáoranžová, ružová nás nabijú energiou, fialovámodrá, zelená a hnedá nás upokoja. Biela a béžová farba na posteľných obliečkach pôsobia neutrálne, výrazná čierna a červená ohúria už na prvý pohľad. Čím jednoduchšie obliečky si zvolíte, tým odvážnejší môžete byť pri výbere posteľného plédu a iných textílií do spálne.

Výber vhodného rozmeru

Prečo je dôležité vybrať si správny rozmer posteľných obliečok? Je rozdiel vyberať obliečky do detskej izby a do spálne. Aj tu treba zvážiť, či si prajete ležať ako pár pod dvoma paplónmi alebo pod jedným spoločným. Obliečky na francúzske dvojlôžko obsahujú 2 obliečky na vankúš s rozmermi 70 * 90 cm a obliečku na veľký paplón s rozmermi 210 * 240 cm. Ak vám spod klasických obliečok na paplón s rozmerom 140 * 200 cm vždy trčia prsty na nohách, určite sa rozhodnite pre predĺženú verziu posteľných obliečok s rozmermi 140 * 220 cm. Nesprávne zvolená veľkosť obliečok spôsobí trampoty pri ich používaní – menší druh obliečok paplón a vankúš neobčiahne, väčší na nich zasa bude neefektne visieť. Ak všetko drží pevne na svojom mieste, vy sa nerušene vyspíte.

Odporúčanie podľa ročného obdobia

Striedajte obliečky v spálni podľa toho, či chcete vytvoriť luxusný dojem, či sa chcete zahriať alebo schladiť, alebo podľa toho, či sa vám chce obliečky žehliť. Spánok počas horúcich letných nocí vám spríjemnia saténové alebo damaškové obliečky, ktoré sú perfektne nasiakavé a priedušné, a tak si hygienicky poradia aj s prípadným nočným potením. V lete si nebudete vedieť vynachváliť ani spánok v jemných krepových obliečkach alebo v obliečkach z mikrovlákna. Ide o tenké a vzdušné materiály, ktoré v lete pokožku schladia a v zime zahrejú. Správajú sa presne tak, ako potrebujeme. Chladné zimné dni si však pýtajú čosi extra hrejivé, preto siahnite po strapatých flanelových obliečkach. Ak neradi spíte vo vykúrených priestoroch, tento typ obliečok je ten pravý pre vás. Bavlna má mnoho podôb a vaša pokožka si ju zamiluje v akejkoľvek z nich.

Ako často a ako prať posteľné obliečky? 

Zaujíma vás, ako často posteľné obliečky prať? Keďže každá posteľ je rajom pre mikroorganizmy a roztoče, odporúča sa vymeniť posteľné obliečky aspoň raz za dva týždne. Ak sú zhotovené z kvalitných materiálov, určite túto záťaž v podobe častého prania vydržia. To znamená, že si zachovajú svoj tvar, hebkosť aj farbu. Každý výrobca na posteľných obliečkach udáva, pri akej teplote ich možno prať a či ich treba žehliť. Odporúča sa pranie na 40 až 60 °C. Sú obliečky, ktoré nie je nutné žehliť. Ak nechcete s údržbou bielizne strácať čas, zvoľte si flanelové alebo krepové posteľné obliečky so strapatým či pokrčeným vzhľadom. Obliečky je dobré pred praním obrátiť naruby a pozapínať zipsy alebo gombíky. Použite vhodný prací prostriedok a dajte pozor, aby ste práčku nepreplnili, nech sa bielizeň operie dobre. Raz za pol roka sa odporúča oprať aj samotný vankúš a paplón.

Ako dosiahnuť, aby posteľná bielizeň bola nadýchaná a útulná?

Aké príjemné je ľahnúť si do rozvoniavajúcich perín! Sú čisté, hebké, nadýchané a útulné a ich vôňa pôsobí na naše zmysly tak, že sa nemôžeme ani cítiť inak ako bezpečne. Len to ranné vstávanie... Poznáte to? Je ťažké vymaniť sa z postele, keď tak príjemne hreje a posteľné obliečky voňajú po obľúbenej aviváži, parfume do prania alebo vonnom oleji. Aby bola vaša posteľná bielizeň nadýchaná a útulná, vytvorte si zvyk ráno poriadne pretrepať vankúš a paplón a nechať ich preschnúť pri otvorenom okne aspoň 30 minút. Vyhriata posteľ je rajom pre mikroorganizmy a takto ju necháte pekne schladiť a presušiť. Až potom periny pozakrývajte dennou prikrývkou/plédom. Máte radi vôňu slnkom pobozkaných perín? Ak máte možnosť občas vankúš a paplón vystaviť na čerstvý vzduch, určite budete spať zdravo. Doprajte si kvalitný spánok s obliečkami z našej bohatej ponuky.

Parametre
Najlacnejšie

Vzácne okamihy

Farba zobraziť všetky

Vzor zobraziť všetky

Materiál zobraziť všetky

Rozmer

Zapínanie

Cena

Dostupnosť
Hľadať text

Prehľadať výsledky filtra fulltextom

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Naše „cookies“ vám budú chutiť

Cookies slúžia na to, aby vaša návšteva na stránke Áčko bola príjemná skúsenosť. Vďaka nim si zapamätáme vaše preferencie a nebudeme vám ponúkať niečo o čo nemáte záujem. Využívajte našu stránku naplno a dajte nám súhlas s používaním cookies.

Zásady ochrany osobných údajov

Ukázať podrobnosti
Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Prihlásenie

Zabudnuté heslo

Produkt bol vložený do košíku
Späť do obchodu Objednať