Detské obliečky už od 5,95 € | Zľava 15 % na kolekciu MILUJEM SLOVENSKO a kolekciu ČIČMANY.

Späť

Ako prať uteráky aby boli mäkké a hebké?

Pridané: 21.6.2021 13:20:10

21 Jún 2021

Aj tie najkrajšie uteráky môžu neskôr pôsobiť drsne na pokožke a ich používanie nemusí byť ďalej príjemné. V článku sa dočítate ako dosiahnuť nadýchanosť a hebkosť uterákov a osušiek.

Ako prať uteráky aby boli mäkké a hebké?

Najprv Vám poviem dôvod, prečo Vaše uteráky a osušky už nie sú také savé ako predtým, a prečo sa stali drsnými. Pravdepodobne je to tým, že pri ich praní používate odporúčané množstvo pracieho prášku.

Áno, čítate správne. Prací prášok, ktorý používate na pranie uterákov, sa môže hromadiť vo vláknach uteráka a postupne budú Vaše osušky menej hebké a drsnejšie. Už nebudú také savé ako kedysi. Odporúčané množstvo je asi dvojnásobok toho, čo skutočne potrebujete, takže podľa pokynov používate dvojnásobok toho ako je potrebné.

Takéto uteráky a osušky sa dajú veľmi ľahko opraviť jednoduchým spôsobom. Budeme potrebovať len dve veci: OCOT a KYPRIACI PRÁŠOK DO PEČIVA.

Prvá vec, ktorú musíte urobiť, ak máte uteráky už v tomto stave, je oprať uteráky pri vysokej teplote, aby sme odstránili všetky nežiaduce zvyšky čistiacich prostriedkov z vlákien uterákov. Uteráky a osušky nechajte vyschnúť.

Následne opäť zhromaždite Vaše uteráky a osušky a vložte ich do práčky. Dajte pozor, aby ste nepreťažili bubon.
Pridajte 1 šálku octu do zásuvky, kam by ste bežne pridali prací prášok. Nepridávajte žiadny prací prášok ani aviváž. Perte na umývacom cykle 90°C. Akonáhle je pranie dokončené, zapnite ďalšie pranie. Tentokrát pridajte kypriaci prášok do pečiva. Opäť operte na vysokoteplotnom umývacom cykle. Upraté uteráky vysušte von na slnku.

Pri takomto obnovovacom cykle by ste mali dosiahnuť zmäkčenie a osvieženie Vašich uterákov a osušiek.

Ako prať uteráky a osušky | Áčko.sk Ako prať uteráky a osušky | Áčko.sk Ako prať uteráky a osušky | Áčko.sk

 

Na bežné pranie uterákov používajte len zhruba polovicu odporúčaného pracieho prostriedku. Aviváž môžete použiť v bežnom praní uterákov, ale nemusíte.
Pridajte do bubna práčky tri polievkové lyžice octu. Operte ich na vysokej teplote.

Prezrite si našu kompletnú ponuku uterákov a osušiek. V ponuke aj obľúbené sady za výhodné ceny.

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Na poskytovanie služieb využívame cookies. Prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií