Luxusný darček pre novomanželov

Pridané: 27.9.2018 17:40:27 Počet zobrazení: 852

27 September 2018

Aj vy si lámete hlavu nad originálnym darom pre novomanželov ako svadobný dar? Máme pre Vás tip na luxusnú sadu damaškových posteľných obliečok v elegantnej krabici.

 

Tento 4 set obsahuje 2 kusy obliečok na vankúš a 2 ks obliečok na paplón.

damašekdamašek biely

 

 

Jednoducho povedané: originálny, moderný dar na celý život.

Damaškové obliečky sa používajú už po dlhé stáročia a ich životnosť je veľmi vysoká vďaka hustotkanej bavlnenej textílii.

Táto tkanina s hodvábnym leskom je veľmi príjemná na dotyk a pocit luxusu umocňuje jednoduchý vzor a zvolená farebnosť. Svojou jednoduchosťou budú moderným doplnkom spálne po dlhé roky.

Niečo z histórie

Názov damašek sa nazýva podľa hlavného sýrskeho mesta Damašek, kde v 12. storočí došlo k značnému rozkvetu jeho produkcie. História sa však datuje už niekoľko storočí predtým, a pôvodne sa vyrábal v Indii, Číne a Perzii. Svoju pevnosť, lesk a menšiu zrážanlivosť získal vďaka použitým hodvábnym, ľanovým a neskôr i syntetickým vláknam.

Prečo si vybrať práve damašek

Damašek sa ako prírodný materiál veľmi jednoducho udržiava a nevyžaduje si žiadnu špeciálnu starostlivosť. Pranie, žehlenie, sušenie, ale aj prezliekanie damaškových obliečok je skutočne jednoduché. Obliečky nestrácajú na farebnosti častým praním a udržiavajú si svoj lesk a optický efekt, ktorý je dosiahnutý špeciálnou technológiou a konečnou povrchovou úpravou.

Ešte stále neviete čo kúpiť novomanželom na svadbu? Prezrite si našu kompletnú ponuku, kde okrem damaškových obliečok ponúkame aj krásne sety uterákov a osušiek a prehozy.

This site is protected by reCAPTCHA and the Google Privacy Policy and Terms of Service apply.

Tieto internetové stránky používajú súbory cookies. Bližšie informácie o použitých súboroch cookies a ako je možné zabrániť ich používaniu nájdete na stránke s informáciami o ochrane osobných údajov.