Späť

Radi sa vraciate k prírode? Ako sa správne starať o ľanové produkty.

Pridané: 15.4.2020 12:37:33

15 Apríl 2020

Módne trendy nie sú už z ďaleka len záležitosťou odevov a tak návrat prírodných materiálov slávi aj bytový textil. Pozrite si našu ochutnávky nádherných kvetinových dizajnov na naturálnom podklade z bavlny a ľanu.

Radi sa vraciate k prírode? Ako sa správne starať o ľanové produkty.

 

Ľanový obrus Isabel Blue detail | Áčko.sk         Ľanový obrus Ester Pink detail | Áčko.sk

 

Poďte s nami v ústrety tradičným prírodným materiálom

 

Kúzlo ľanových obrusov | Áčko.sk

   

Obrusy sa nepovažujú len za klasiku, ale už aj ako štýlový doplnok do domácnosti. Jeho výberom môžete Váš interiér pozdvihnúť na novú úroveň. Dokážu nádherne ozdobiť stôl a dotiahnuť harmóniu Vášho bývania do najmenšieho detailu.

 

Ľanový obrus Ester Blue | Áčko.sk Ľanový obrus Ester Pink | Áčko.sk Ľanový obrus Isabel Blue | Áčko.sk

 

Ľan popri bavlne je veľmi obľúbený materiál pre obrusy. Vyžaruje eleganciu, krásny vzhľad a zaručuje jeho dlhú životnosť. Dokonale okrášli každý stôl na akúkoľvek príležitosť. Kvety sú nadčasovým trendom v samotnej oblasti bývania. Tento vzor dokáže do Vášho príbytku preniesť kúsok prírody a navodiť príjemnú harmóniu. 

Ľan je ekologický. Pri jeho pestovaní sa nepoužívajú žiadne pesticídy ani hnojivá. Pri výrobe ľanovej tkaniny sa nepoužívajú chemické prípravky. Praním sa ľanové vlákna stávajú mäkšie, majú dlhšiu životnosť ako bavlna. Ľan je odolný voči moliam, má prirodzenú schopnosť odolávať špine a škvrnám.

 

 

Ľanový obrus ESofia Frostly Green | Áčko.sk Ľanový obrus Isabel Pink | Áčko.sk Ľanový obrus Sofia MAuve | Áčko.sk

 

Ozdobte svoj stôl novým obrusom a zútulnite svoj domov ešte o kúsok viac.

Práve maličkosti robia domov úžasným.

 

Starostlivosť o ľanové produkty

Obrusy Nature Home sa vyznačujú dlhou životnosťou vďaka zmesi bavlny a ľanu a pevnej panamovej väzbe, ktorá je odolná voči oderu.

Nezabudnite na prirodzenú krčivosť ľanu, tá je spôsobená prírodným pôvodom textílie. Preto je nutné po praní obrus ožehliť, aby bol krásne rovný a vytváral ľahké volány pozdĺž okrajov stola.

Pranie: Obrusy perte na 60 °C s pracím práškom na farebné prádlo, nepoužívajte bielidlá. Perte pri veľkom množstve vody, pretože ľanové výrobky majú veľmi dobrú savosť.

Žehlenie: Odporúčame ľanové výrobky žehliť vo vlhkom stave s horúcou žehličkou a s parou. Žehliť výrobky treba zo opačnej strany, tak ochránite povrch ľanu od lesku. Ľan sa rýchlo krčí, ale ľahko sa žehlí. To že sa ľan krčí znamená, že je veľmi kvalitný - to je pravý ľan.

Žehliť pri teplote 150°C 

Táto stránka je chránená programom reCAPTCHA a spoločnosťou Google. Platia Pravidlá ochrany osobných údajov a Zmluvné podmienky.

Na poskytovanie služieb využívame cookies. Prechádzaním webu vyjadrujete súhlas s ich používaním. Viac informácií